VITADU

zanea01Potrebujete sa zbaviť nadbytočných kíl rýchlo ale hlavne zdravo, bezpečne a pod odborným dohľadom?

Máme pre Vás riešenie. Bez trápenia, počítania kalórií, zdĺhavého diétneho vyvárania…ale hlavne organizmu prirodzeným spôsobom bez akýchkoľvek “zázračných” piluliek a jojo efektu

Váš naštartovaný metabolizmus odbúra neestetické a zdraviu škodlivé tukové zásoby, budete zdravší, štíhlejší a bez jojo efektu. Naučíme Vás čo jesť a pritom chudnúť, ale aj ako si udržať nadobudnutú štíhlu líniu.

Pri dodržaní diétneho programu dosiahnete úbytok hmotnosti 5-10 kg za mesiac

Bielkovinová diéta VITADU predstavuje spoľahlivo účinný, zdravý a prirodzený spôsob redukcie telesnej hmotnosti.

Prečo bielkovinová diéta V I T A D U ®

losing weightPočas tejto diéty konzumujete chutné diétne prípravky s vysokým obsahom bielkovín, s veľmi nízkou kalorickou hodnotou a zníženým obsahom cukrov, ktoré navyše obsahujú potrebnú dennú dávku minerálov a vitamínov. Sú určené k znižovaniu telesnej hmotnosti. Zloženie prípravkov bielkovinovej diéty zodpovedá najprísnejším normám platným v EÚ. Okrem diétnych prípravkov prijímate aj “bežnú” stravu, ktorú Vám pri Vašom redukčnom programe odborný výživový poradca poradí, v závislosti od jednotlivých etáp diéty.

Pri dodržaní diétneho programu, ktorý Vám individuálne šijeme na mieru pri konzultáciách je možné u zdravých ľudí očakávať redukciu telesnej hmotnosti cca 4 – 6 kg za mesiac, čo je podľa odporúčaní odborníkov zdravé chudnutie. Zníženie hmotnosti je u každého individuálne a najviac nežiaducich kilogramov stratíte v prvej etape chudnutia.

Počas celého diétneho programu Vás prevedieme jednotlivými etapami chudnutia, presne určenými Vám na mieru, podľa potreby redukcie Vašej nadváhy. Jednotlivé “povolené bežné jedlá” sa v rámci programu v jednotlivých etapách pridávajú, takže sami si podvedome postupne zapamätáte, čo je zdravé, čo nie, prečo a ako si aj menej zdravé jedlo dopriať tak, aby Vám neuškodilo. Vďaka tomuto postupu sa nemusíte riadiť nekonečnými nákupnými diétnymi zoznamami, počítaním kalóríí ani špeciálnym zložitým varením ako tomu býva pri bežných diétach. 

Pri prvej konzultácii založíme kartu klienta. Presne Vám vysvetlíme diétny program, zostavený z jednotlivých etáp. Vysvetlíme Vám čo konzumovať, aké množstvá konzumovať. Odporučíme Vám presne stanovený jedálny lístok zostavený z bielkovinových jedál spolu s normálnou stravou.

scannerBody scannerom zmeriame Vaše kompletné telesné parametre: hmotnosť, BMI, percentuálne zloženie Vášho tela – telesný tuk, svalovinu, tuk vnútorných orgánov, prísun kcal (Kilojoulov)-množstvo povoleného príjmu potravy potrebnej k redukcii telesnej hmotnosti. Presným prepočtom Vám stanovíme potrebný pitný režim a spolu určíme Vami požadovanú hmotnosť – redukciu v kilogramoch. Vyplníme spolu osobný dotazník zameraný na Váš zdravotný stav, zvyklosti pri stravovaní a obmedzení.

Podľa Vašich parametrov a zdravotného stavu Vás zaradíme do diétneho programu a dĺžky jednotlivých etáp redukcie Vašej hmotnosti. Za úvodnú konzultáciu, založenie karty klienta, merania telesných parametrov, vysvetlenie princípov chudnutia a priberania, odborné výživové poradenstvo, komplexnú analýzu zdravotného stavu uhradíte jednorazový poplatok pri prvej konzultácií. Všetky následné konzultácie v neobmedzenom počte v stanovených dohodnutých termínoch počas Vašich jednotlivých etáp chudnutia sú už zahrnuté v úvodnom jednorazovom poplatku, rovnako aj telefonické poradenstvo, v prípade, že by ste si s čímkoľvek nevedeli dať rady, prípadne ak čo i len potrebujete podporu a motiváciu.

konzultáciePočas nasledujúcich konzultácii si pravidelne preberieme Váš stav, potreby a pocity z hľadiska chudnutia, pravidelne vykonáme potrebné merania, čím si sami viete pozrieť postup Vášho chudnutia a odbúravania tuku telesného i tuku na vnútorných orgánoch. Taktiež skontrolujeme množstvo ketolátok v moči, ktoré vznikajú pri rozpade mastných kyselín. Tým zistíme, že skutočne dochádza k odbúravaniu tukov z vášho tela a teda, že stanovenú diétu dodržiavate. Dostanete tak zaručenú spätnú väzbu, ktorá motivuje Vašu snahu v ďalšom chudnutí a hlavne nájdete u nás neoceniteľnú podporu počas celej cesty k Vašej vysnívanej konfekčnej veľkosti, ale čo je najdôležitejšie, naučíte sa udržať si dosiahnutú váhu a nadbytočné kilá už nebudú viac Vašim problémom.

Prečo priberáme!

preco priberameMetabolizmus organizmu a jeho rýchlosť je dôležitým faktorom  v systéme priberania a chudnutia. Mnohí štíhli ľudia majú dobrý a rýchly metabolizmus a práve z toho dôvodu si svoju postavu vedia udržať, hoci zjedia omnoho viac než Vy.

Naopak ľudia s pomalším metabolizmom to majú omnoho ťažšie. Ich boj však nie je celkom prehratý, nakoľko aj pomalý metabolizmus možno „naštartovať“ za pomoci určitého systému stravovania.

Nepodceňujte rýchlosť svojho metabolizmu. Jeho výkony s pribúdajúcim vekom klesajú. Každých desať rokov približne o päť až desať percent.

Často sa stretávame s otázkou: „Veď nejem viac ako predtým a predsa priberám. Prečo?“

Ak si neuvedomíme rýchlosť svojho metabolizmu s pribúdajúcimi rokmi a naďalej prijímame rovnaké množstvo potravy tak ako v mladšom veku, automaticky sa to prejaví na hmotnosti a priberieme viac ako sme si vôbec želali.Pretože zákonnú rovnicu medzi energetickým príjmom a výdajom organizmu oklamať nemôžme. Teda ak nechceme pribrať, môžeme skonzumovať len také množstvo potravy, ktoré organizmus spotrebuje na svoju energiu a teda neuloží si do tukových zásob. Účinnou zbraňou proti obezite s pribúdajúcim  vekom je prinútiť sa k zníženiu príjmu potravy, než na aký sme boli zvyknutí,  ako aj zmena životosprávy v prospech hodnotných nízkoenergetických potravín.

Ak už sme z akýchkoľvek dôvodov neustriehli svoju hmotnosť a ručička na váhe sa posunula do neželateľných čísiel, často sa rozhodujeme zasiahnuť.

Bauchspeck - belly fatČi už sa rozhodneme potrápiť náš organizmus nízkokalorickými diétami, chemickými cestami či módnymi vlnovými trendami v chudnutí, sami sa presvedčíme aký účinok, ak vôbec nejaký, rôzne metódy chudnutia “na vlastnú päsť” prinášajú. (prečítajte si o rôznych možnostiach chudnutia ak trpíte nadváhou či obezitou, ich pre a proti tu)

Jojo efekt, zdravotné problémy, vypadávanie vlasov, celkové zoslabnutie organizmu…

Spoločne prejdeme celým obdobím Vášho chudnutia formou bezplatných následných pravidelných konzultácií, nájdete u nás motiváciu, podporu a poradenstvo počas i po ukončení diétneho programu.

Trochu vedy na vysvetlenie

Pri vysokobielkovinovej diéte ZENEA chudneme výlučne z telesného tuku a z nebezpečného tuku uloženého na vnútorných orgánoch. Chránime svalové tkanivo. Prečo je to tak?

ČO JE TO GLYKOGEN

Glykogen (glukóza – „živočíšny škrob“ –  zásobný polysacharid v tele)  je to vysoko vetvený polymer tvorený glukózami , ktoré sú navzájom pospájané. Jedna molekula glykogenu se skladá z veľkého množstva molekúl glukózy (cca 120 000 molekúl glukózy). Glykogen máme v tele uložený vo forme granúl v bunkách , predovšetkým v bunkách pečene, ktoré obsahujú približne 18 až 20% glykogenu. Svalové bunky ho obsahujú tiež, ale len asi 0,5-1%.

Priemerný človek má v zásobe cca 250-400 g glykogenu. Veľký vplyv na množstvo glykogenových zásob má naše stravovanie (predovšetkým strava obsahujúca sacharidy).

AKÚ FUNKCIU MÁ GLYKOGEN V TELE  

Pečeňový glykogen udržuje stabilnú hladinu krvného cukru, svalový glykogen je využitý na svalovú činnosť a ako bezprostredný zdroj energie.

Keď sú zásoby glykogenu nízke alebo celkom vyčerpané, náš organizmus pri vysokobielkovinovej diéte využije práve naše nežiadúce tuky, ktoré máme uložené v zásobe, ako nový zdroj energie. Dochádza tak k chudnutiu výlučne z tukových zásob.

KETÓZA A KETOLÁTKY

Ketóza označuje stav organismu, keď je zvýšená hladina ketolátok v krvi. Ketolátky se tvoria v pečeni vtedy, keď  klesnú zásoby glykogenu.

Pri nastavení organizmu na vysokobielkovinovú diétu sa glykogen z pečene v priebehu niekoľkých dní spotrebuje. Naše telo však potrebuje energiu na svoju činnosť, a keďže ju nezískava  z prísunu sacharidovv potrave, ČO UROBÍ ?  Začne ju získavať z rozkladu mastných kyselín.

Tu nastáva proces, pri ktorom dochádza k odbúravaniu našich tukových zásob a my začíname chudnúť a pritom strácať uložené tuky.  Pri tomto procese vznikajú produkty, ktoré organizmus využíva ako zdroj energie – ketolátky, označované tiež ako ketonové látky  a to  acetacetát, kyselina karboxylová a acetón.  Acetacetát a kyselina karboxylová slúži ako zdroj energie pre tkanivá. Prebytočné ketolátky, ktoré telo nespotrebuje na energiu sa vylúčia močom a acetón sa vydychuje pľúcami z tela von.

CHRÁNIME SVALOVINU

Keďže diéta je zložená z prísunu vysokohodnotných bielkovín s veľmi nízkym obsahom cukrov a tukov, aktivuje sa odbúravanie zásobného tuku v organizme a zároveň dochádza k ochrane svalového tkaniva. Dochádza teda k redukcii hmotnosti na úkor tukových zásob – teda k zdraviu prospešnému chudnutiu.

PREČO PRÁVE VYSOKOBIELKOVINOVÁ DIÉTA

Pri nízkoenergetických diétach chudneme najprv zo svaloviny a veľmi ťažko z tukových zázob. Trápime sa a chudnutie takmer pokaždé vzdávame. Výsledný efekt v nedohľadne a ak nejaký áno, tak väčšinou krátkodobý s jojo efektom.

Pri vysokobielkovinovej diéte je to naopak. Svalovinu chránime a chudneme práve z našich nepekných faldíkov. Pomáhame našim vnútorným orgánom – srdcu, pľúcam, obličkám… odľahčiť ich od nánosov tukov a tým im uľahčiť ich funkciu. Cítime sa ľahši a zdravší. Vysoký krvný tlak sa dostáva do normálnych hladín a znižuje sa cholesterol. Pri pohľade do zrkadla zisťujeme, že faldy uložené na bruchu, stehnách a bokoch sa zmenšujú. Vysokobielkovinová diéta VITADU je zdravé a správne chudnutie overené rokmi a praxou.

Výsledky našich klientov hovoria za všetko. Pri dodržiavaní programu VITADU®  zredukovali nadbytočné kilá k svojej spokojnosti, niektorí aj viac ako 25kg. Zároveň sa mnohým klientom  zlepšuje zdravotný stav a znižujú alebo dokonca vyraďujú na odporúčanie svojho lekára dlhodobé užívanie liekov na vysoký krvný tlak, cholesterol či cukrovku.

Úspešnosť redukcie telesnej hmotnosti a zlepšenie zdravotného stavu, pri dodržaní celého programu VITADU je 100%-ná.

Pumpkin Soup

Produkty

produktyV rámci diétneho programu VITADU máte k dispozícií širokú škálu chutných jedál, z ktorých si každý vyberie.

Medzi jedlá VITADU patria sladké aj slané príchute.

Z tých sladkých sú to napr. ovocné pudingy, lahodné kokteily, jemné čokoládové či karamelové peny, nápoje, palacinky, ovsená kaša a aj sladké tyčinky, ktoré sa hodí mať po ruke, ako počas dňa v práci, tak aj na nákupoch v kabelke. Medzi slanými prípravkami nájdete polievky, omelety, kuskus, tabouleh či dokonca bielkovinový chlebík. Momentálne máte k dispozícii viac než 40 príchutí zdravých jedál VITADU®.Z príchutí nájdete medzi jedlami VITADU široký výber, ktorý ulahodí každému a pošteklí chuťové poháriky, zatiaľ-čo kilá budú ubúdať.

Cena výživového programu

Pred zaradením sa do výživového programu VITADU je dôležité uvedomiť si, že na redukciu je nutné vynaložiť približne rovnaké prostriedky, ktoré sme investovali do svojho „vykŕmenia“. Iba tak si budeme uvedomovať, že naša obezita nás vyšla draho a že by bolo nereálne chcieť svoje zdravie naspäť bez námahy a najlepšie zadarmo. Takto dosiahnuté zdravie by nemalo dlhé trvanie a žiadnu cenu (doslovne).

Cena výživového programu VITADU závisí od konkrétnej etapy, v ktorej sa v rámci programu nachádzate: od cca 22 – 66 € na týždeň. Cena úvodnej konzultácie, založenie karty klienta, merania telesných parametrov, vysvetlenie princípov chudnutia a priberania, odborné výživové poradenstvo, komplexná analýza zdravotného stavu a všetky následné kontroly a konzultácie v priebehu diétneho programu VITADU uhradíte v rámci jedného poplatku pri prvej konzultácií.

Aktuálny zoznam produktov, ich zloženie a ceny sa dozviete priamo v našom štúdiu.